Zmiany w Parku u zbiegu Sztabowej oraz Powstańców Śląskich

Dziś 11 maja wraz z Przedszkolem nr 90 im L. Krzemienieckiej z ulicy Zaporoskiej odbyło się ostatnie w tym roku sadzenie kwiatów i krzewów w ramach akcji „Przedszkolaki dla Osiedla”. Inicjatywa ta nie tylko pozwala poprawić walory estetyczne naszej okolicy ale również istotne są dla nas kwestie wychowawcze i edukacyjne. Liczę że w przyszłości te dzieciaki nie tylko będą nie będą dewastowały swojej okolicy ale również choć kilkoro z nich samodzielnie będzie pomysłodawcami czy liderami różnych inicjatyw społecznych mających na celu poprawę jakości życia. Na przestrzeni tych czterech edycji widać również, że dzięki tej akcji udaje się również edukować okolicznych mieszkańców, którzy sami zaczynają się powoli aktywizować oraz pilnować by praca dzieci nie została zniszczona.

Warto dodać że dzieciaki z tego przedszkola jako jedyne uczestniczyły we wszystkich dotychczasowych edycjach. W tym roku dzieci do współdziałania zaprosiły swoich rodziców dzięki czemu inicjatywa jeszcze bardziej się udała.

W tym roku nowością jest ustawienie około metrowego płotu który będzie zabezpieczał całe miejsce przede wszystkim przed psami. Jak pisałem w poprzednich wpisach akcji „Przedszkolaki dla Osiedla” na pewno będzie kontynuowana w latach kolejnych.

Inicjatywa „Przedszkolaki dla Osiedla” nie jest też jednorazowym działaniem gdyż władze przedszkola planują jak co roku co jakiś czas przychodzić z dziećmi i wspólnie pielęgnować i podlewać posadzone rośliny w czym obiecali pomagać pracownicy okolicznego budynku.

Warto też dodać, że teren ten czeka więcej zmian gdyż jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej jest już wykonawca psiego placu zabaw który zostanie ustawiony w parku. Ja natomiast chciałbym doprowadzić również do oświetlenia terenu trzema lataniami parkowymi co zwiększy poczucie bezpieczeństwa mieszkańców szczególnie tych zmierzających do pobliskiego bankomatu wieczorową porą.

Masz do mnie pytanie?
Wyślij wiadomość!
Imię i nazwisko:
Adres email:
Treść wiadomości:
Rada Osiedla Powstańców Śląskich
Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się na Newsletter!
Podaj swój adres email: