"Przedszkolaki dla Osiedla" po raz czwarty

W dniu 20 kwietnia już po raz czwarty zorganizowaliśmy akcję "Przedszkolaki dla Osiedla" w tym roku podobnie jak w latach ubiegłych wraz z przedszkolakami z Przedszkola nr 4 oraz Przedszkola nr 52 ozdobiliśmy nasze osiedle kwiatami ale również krzewami ozdobnymi. Inicjatywa ta nie tylko pozwala poprawić walory estetyczne naszej okolicy ale również istotne są dla nas kwestie wychowawcze i edukacyjne. Liczę że w przyszłości te dzieciaki nie tylko będą nie będą dewastowały swojej okolicy ale również choć kilkoro z nich samodzielnie będzie pomysłodawcami czy liderami różnych inicjatyw społecznych mających na celu poprawę jakości życia. Na przestrzeni tych czterech edycji widać również, że dzięki tej akcji udaje się również edukować okolicznych mieszkańców, którzy sami zaczynają się powoli aktywizować oraz pilnować by praca dzieci nie została zniszczona. W mojej ocenie to niezwykle istotne gdyż pozwala nam wzajemnie się od siebie uczyć, a jest czego gdyż wielu dorosłych cierpi na brak umiejętności czerpania radości z małych rzeczy które wykonuje, natomiast te kilkulatki z uśmiechem na twarzy chciały wykonać jak najwięcej pracy by móc się później pochwalić swoim rodzicom czy dziadkom.

Bardzo ważnym też celem które w tym roku sobie postawiliśmy było uniemożliwienie rozjeżdżania przez samochody alejki wzdłuż ulicy Wandy, i tu muszę przyznać że początkowo obawiałem się wizji Michała Kwiatkowskiego, który sugerował ustawienie jako zabezpieczenia małych betonowych gazonów. Przyznam otwarcie że gdy ogląda się ostateczny efekt u zbiegu ulicy Wandy i Słowiczej to był to doskonały pomysł. Przed nami jeszcze w okolicach 11 Maja sadzenie kwiatów w parku przy ul Sztabowej wraz z przedszkolakami z Przedszkola nr 90 w tym miejscu również warto podziękować Michałowi Kwiatkowskiemu i jego kolegom za przygotowanie ogrodzenia wraz z przekopaniem terenu.

Przyznam że kiedy projekt uruchamiałem z Panią Dyrektor Przedszkola nr 90 w roku 2014 nie spodziewałem się że on się aż tak rozrośnie dlatego jestem pewny, że będę dążył by w roku 2018 odbyła się 5 już edycja tej inicjatywy.

Masz do mnie pytanie?
Wyślij wiadomość!
Imię i nazwisko:
Adres email:
Treść wiadomości:
Rada Osiedla Powstańców Śląskich
Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się na Newsletter!
Podaj swój adres email: