Rewitalizacja podwórka Krakusa-Wandy-Powstańców Śląskich- Hallera

Tak jak informowałem Państwa w poprzednich wpisach, trwają obecnie przygotowania do rozpisania przetargu na remont podwórka w kwadracie ulic Krakusa, Hallera, Powstańców Śląskich oraz Wandy. Remont ten jest realizowany w ramach wygranego projektu Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, którego liderem była Pani Anna Daleszyńska.

W ramach przygotowanego projektu planowany jest remont chodnika znajdującego się wzdłuż bloku od ulicy Wandy wraz z jego odwodnieniem. W zachodniej części placu planowane jest ustawienie placu zabaw dla najmłodszych wraz z ustawieniem ławeczek dla rodziców pilnujących swych pociech. W skład placu zabaw prócz tradycyjnej piaskownicy i huśtawki planuje się ustawienie małej architektury ze ślizgawką i innymi atrakcjami dla dzieci.

Najistotniejszą zmianą będzie przeniesienie części pojemników na śmieci na stronę wschodnią oraz części na stronę zachodnią, jest to spowodowane obowiązkiem umiejscowienia koszy na śmieci maksymalnie 80 metrów od mieszkań. W miejscu gdzie obecnie stoją kontenery ma pojawić się mała zewnętrzna siłownia. Co również istotne planuje się w trakcie prac doprowadzić do zwiększenia zieleni, łącznie z miejscem w którym obecnie są składowane tzw wielkie gabaryty. Całość prac, która będzie prowadzona jeszcze w tym roku jest zaplanowana w taki sposób by od razu przygotować miejsca do parkowania dla okolicznych mieszkańców. Projekt w tej sprawie został zgłoszony również w tegorocznej edycji WBO.  Dodatkowo warto pamiętać że podwórko to jest wpisane również na listę lokalizacji w których warto zlokalizować podziemne kontenery na śmieci co pozwoli zwiększyć czystość w tej części Osiedla.

Pełną koncepcję można zobaczyć w linku

Masz do mnie pytanie?
Wyślij wiadomość!
Imię i nazwisko:
Adres email:
Treść wiadomości:
Rada Osiedla Powstańców Śląskich
Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się na Newsletter!
Podaj swój adres email: