Poprzez edukację walczymy ze szczurami!

Jako Zarząd Rady Osiedla Powstańców Śląskich rozpoczęliśmy kampanię edukacyjną, której celem jest zmniejszenie liczby szczurów we Wrocławiu. We wspólnym przedsięwzięciu ze spółdzielniami mieszkaniowymi będziemy walczyć z plagą szkodliwych gryzoni na osiedlach.

W jaki sposób? - Wystarczy nie rzucać suchego chleba dla ptaków, wbrew pozorom to szczury częściej z niego korzystają. Nie przeganiajmy kotów z podwórek ani piwnic, to przecież naturalny wróg szczurów, ponadto zgłaszajmy zarządcy pojawienie się gryzoni w piwnicach. Warto pamiętać że nawet największa akcja deratyzacyjna nie przyniesie efektów, jeżeli wszyscy razem nie zmienimy swoich nawyków.

W ramach akcji Rada Osiedla wydrukowała tysiąc plakatów informacyjnych. We współpracy ze spółdzielniami mieszkaniowymi (Spółdzielnia Mieszkaniowa Pod Jaworami , MSM Energetyk, SM Wrocław Południe, SM Wojewodzianka oraz stowarzyszeniem Nasze Otoczenie) będziemy je rozprowadzać w blokach.- Wierzymy, że takie działania proedukacyjne, wsparte dodatkowo przez Miasto Wrocław, może przynieść wymierne efekty.

Dodam tylko że jako Samorząd Osiedla już od początku roku postuluje do Urzędu Miejskiego o budowę kontenerów podziemnych na śmieci, rewitalizowanie podwórek oraz ustawienie większej ilości koszy na śmieci przy ławkach czy u zbiegu ulic.

Masz do mnie pytanie?
Wyślij wiadomość!
Imię i nazwisko:
Adres email:
Treść wiadomości:
Rada Osiedla Powstańców Śląskich
Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się na Newsletter!
Podaj swój adres email: