Wyniki głosowania WBO 2018

Za nami szósta edycja Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, w tym roku dzięki Państwa głosom udało się nam przegłosować jeden projekt którego byłem autorem oraz trzy projekty które popieraliśmy.

Udało się :

Projekt 133 – czyli rewitalizacja podwórka w kwadracie ulic Wandy, Spadochroniarzy, Sztabowa, Powstańców Śląskich. Projekt uzyskał 741 głosów i został skierowany do dalszego etapu czyli realizacji. Teraz przede mną najpewniej na początku roku spotkanie w Zarządzie Zasobu Komunalnego celem dopracowania szczegółów, będę te szczegóły chciał dopracowywać z Państwem jak również dzięki temu dopracować szczegóły 2 etapu rewitalizacji. Jednakże zgodnie z założeniami projektowymi najpewniej uda się wykonać dokumentację projektową dla całego terenu oraz wykonanie etapu związanego z małą architekturą dla najmłodszych oraz rekultywacją zieleni.

Projekt 103 – czyli Kwiaty na Rondzie i ulicy Powstańców Śląskich – Ogród miejski w centrum miasta. Uzyskał 364 głosy.
Projekt zgłaszany przez Panią Ludmiłę Makuchowską który z czystym sumieniem polecałem. Projekt zakłada nasadzenie pięknych, kolorowych i pachnących roślin na ul. Powstańców Śląskich od skrzyżowania ze Sky Tower do Ronda Powstańców Śląskich. Nacisk położony byłby na nasadzenia zieleni niskiej, a zwłaszcza roślin kwitnących. Po realizacji projektu Rondo zmieni się w piękny, kwitnący ogród miejski, miejsce odpoczynku i estetycznej przyjemności.

Projekt 7 – czyli Zielona rowerowo-piesza obwodnica Wrocławia; ETAP III – Popowice – Szczepin - Muchobór Mały – Gajowice – Grabiszynek - Grabiszyn - Borek – Krzyki - Wojszyce – Gaj – Jagodno – Tarnogaj którego liderem była Pani Agnieszka Dusza uzyskał poparcie 14408 głosów który również kolejny raz popierałem.
Celem jest powstanie szybkiej, bezpiecznej, ŚRÓDMIEJSKIEJ OBWODNICY ROWEROWEJ WROCŁAWIA. Ścieżka ma biec terenami zielonymi i łączyć różne dzielnice oraz parki. Drodze rowerowej towarzyszyć ma ścieżka typu parkowego DLA PIESZYCH i BIEGACZY. Po wybudowaniu całości będziemy starać się o nasadzanie drzew wzdłuż całej trasy oraz o powstanie łączników umożliwiających łatwy dostęp do niej. Mapka całej trasy w załączniku.Ścieżka ta będzie w przyszłości ważną arterią komunikacyjną ułatwiającą szybkie przemieszanie się rowerem miedzy wrocławskimi dzielnicami, oraz dająca możliwość spędzenia wolnego czasu aktywnie, wśród zieleni.

Projekt 413 Szlakiem herbów Wrocławia - renowacja zabytkowych herbów miasta na wrocławskich elewacjach - Liderem jest Pan Marek Karabon z Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia uzyskał 8646 głosów ten projekt również popierałem.
Celem projektu jest renowacja herbów Wrocławia, które przed wojną były umieszczane zwyczajowo na budynkach użyteczności publicznej - szkołach, bibliotekach czy urzędach, ale również elektrowniach, zajezdniach czy trafostacjach. Herby te nie były prostym skopiowaniem oficjalnego wzorca herbu na fasadzie budynku, ale jego interpretacją artystyczną – dostosowaną do ówcześnie panującego stylu, charakteru budynku oraz materiałów z których jest on wykonany.Proponowane herby do renowacji:

1) ul. Swobodna 71-73 / Centrum Kształcenia Ustawicznego / Budynek gospodarczy (dawny Dom Rektora) - koniecznie z zachowaniem powojennego przerobienia śląskiego orła na orła polskiego, wraz z dodaniem tablicy z wyjaśnieniem kontekstu historycznego

2) ul. Słowiańska 16-30 / Zajezdnia tramwajowa nr 2 Ołbin

3) ul. Nowowiejska 80a / Przedszkole nr 109

4) ul. Drobnera 8 (herb na książce trzymanej przez postać umieszczoną na elewacji kamienicy). Uwaga: budynek ten w niektórych książkach adresowych opisany jest również jako Dubois 2

5) ul. Młodych Techników 58-62 / Zespół Szkół nr 18

Dziękuje wszystkim liderom a w szczególności Dominice Krop-Andrzejczuk która była liderem projektu 127 (Park Uśmiechu) i która mocno nas wspierała mimo że jej projekt ostatecznie nie zdobył wystarczającej ilości głosów.

Dziękuje wszystkim głosującym gdyż to dzięki wam nasza okolica może się zmieniać i pięknieć.
Na mojej stronie jak i Facebooku będzie można śledzić dalsze informacje związane z rewitalizacją wskazanych terenów.   

Masz do mnie pytanie?
Wyślij wiadomość!
Imię i nazwisko:
Adres email:
Treść wiadomości:
Rada Osiedla Powstańców Śląskich
Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się na Newsletter!
Podaj swój adres email: