O mnie

Krzysztof Andrzej Bielański – ur. 25 XI 1987 roku we Wrocławiu, ukończyłem Administrację. Kwestiami społecznymi interesuję się od 16 roku życia, kiedy to jako licealista po raz pierwszy byłem wolontariuszem, między innymi WOŚP, czy szkolnego wolontariatu. W roku 2004 zostałem członkiem Młodych Konserwatystów, gdzie aktywnie uczestniczyłem w życiu społecznym naszego miasta. W swojej działalności wspierałem takie organizacje jak Obywatelski Dolny Śląsk, Młodzi XXI, Sapere Aude czy Młody Dolny Śląsk. W marcu 2009 zostałem wybrany na Radnego Rady Osiedla Powstańców Śląskich, gdzie do marca 2017 roku pełniłem funkcje przewodniczącego komisji Kultury, Rekreacji i Sportu, byłem też w kadencji 2009-2013 członkiem Komisji Inicjatyw Lokalnych oraz Bezpieczeństwa Ładu i Porządku. W radzie osiedla poruszałem wiele spraw związanych chociażby z zagospodarowaniem podwórek, ustawieniem większej ilości koszy na śmieci, czy też kwestie związane z infrastrukturą naszego osiedla. Ponieważ przez lata kwestie sportowe były mi najbliższe z powodzeniem organizowałem zawody w takich dyscyplinach jak :

koszykówka, piłka noża, siatkówka, petanque, tenis stołowy, badminton, pływanie czy nawet warcaby.

Od samego początku istnienia Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego składałem projekty związane z rewitalizacją podwórek oraz zwiększenia bazy sportowej na naszym osiedlu. W ramach WBO udało się wybudować boisko przy ul wandy 13 oraz Jantarowej 5 oraz zrewitalizować podwórko przy ul Powstańców Śląskich 97-103 (w trakcie realizacji) oraz podwórko w kwadracie ulic Krakusa, Wandy, Powstańców Śląskich, Hallera (w trakcie realizacji).

Za swoją pracę zostałem uhonorowany przez czytelników Gazety Wrocławskiej tytułem Życzliwego Wrocławianina 2016 oraz od społeczności Szkoły Podstawowej nr 76 tytułem Przyjaciel Szkoły.

Ponadto pomagam klubowi Seniora działającemu przy naszej radzie.

Oprócz kwestiami społecznymi interesuje mnie również teatr, pocztówki oraz sport, gdyż sam w latach 1999-2003 byłem zawodnikiem WKS Śląsk Wrocław w sekcji Judo, a w Maju 2010 utworzyłem OKS Powstańców Śląskich, który ma szkolić młodych zawodników w różnych dyscyplinach. W wolnych chwilach w dalszym ciągu zajmuje się wolontariatem.

Masz do mnie pytanie?
Wyślij wiadomość!
Imię i nazwisko:
Adres email:
Treść wiadomości:
Rada Osiedla Powstańców Śląskich
Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się na Newsletter!
Podaj swój adres email: